פחת מואץ – BusinessPedia Feedback Form

פחת מואץ

מתוך BusinessPedia

קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פחת מואץ הוא הטבת מס, בה ניתנת לעסק הזכות, במקרים הקבועים בחוק, להפחית את ערך הנכס בספרים בתוך מספר שנים הנמוך מהרגיל ובכך להקטין את חבות המס שלו באותן שנים. הטבה זו נועדה להקל על העסק בכך שמיטיבה עם תזרים המזומנים של העסק בשנים הראשונות.

מידי מספר שנים מאפשר המחוקק הכרה של 100% פחת בשנה, כדי לעודד עסקים מתחום החקלאות, מלונאות, בנייה, תעשייה וכיוצ"ב, לרכוש נכסים חדשים.

[עריכה] דוגמא לאופן רישום של פחת מואץ

בהנהלת החשבונות קיימות מספר שיטות לחישוב פחת; אך השיטה היחידה המוכרת לצורך חישוב הוצאות פחת היא שיטת הקו הישר. עפ"י שיטה זו, מחשבים את עלות הפחת בהתאם לאורך החיים הכלכלי של הנכס.

לדוגמא: אורך חייה הכלכליים של מכונה היא 5 שנים, ולכן אחוז הפחת עליה יהיה 20% לשנה, כך שתוך 5 שנים החברה תדרוש ותקבל את מלוא ההוצאה בגינה. ישנם מפעלים העובדים יותר ממשמרת אחת, לכן נקבעו כללים המסדירים את עניין פחת המואץ. המכונה בדוגמא לעיל מתבלה בקצב של 20% בשנה והתקנות מאפשרות לקבל 50% תוספת משיעור הפחת הרגיל אם עובדים שתי משמרות ביממה, או 100% תוספת לשיעור הפחת הרגיל אם עובדים ב 3 משמרות. כלומר, 20% פחת למשמרת אחת, 30% פחת לשתי משמרות ותוספת של 100% פחת ל 3 משמרות, כלומר 40%.

[עריכה] ראו גם


חושב שדף מידע זה חשוב? שתף אותו עם בני משפחה וחברים! לחץ כאן לשליחת הדף
ערכים חמים: מדרגות מס | פתיחת עסק | דמי הבראה | שכר | פנסיה
כלים אישיים
newsletter
בוקיפינג - הנהלת חשבונות, חשבות שכר